آمالگام های رایکادنت
آمالگام رایکادنت (آمالگام رایکا)RaycaDent Amalgam

آمالگام رایکادنت (آمالگام رایکا)RaycaDent Amalgam

شرکت رایکا

  • رایکا یک شرکت فناور طب است که در سال ۱۳۹۷ بر پایه ی تجارب موسسان و محققان تاسیس شده است. این شرکت دانش بنیان بعد از مدت ها، تحقیق در زمینه مواد و تجهیزات دندانپزشکی، کار طراحی و تولید در این زمینه را شروع کرده است. شرکت رایکا با بهره گیری از دانش روز دنیا و با اعتقاد به ارتقا سطح سلامت جامعه اقدام به تولید آمالگام های رایکادنت نموده است. 

 

آمالگام های رایکا
آمالگام های رایکا

 آمالگام رایکا

  •  آمالگام های رایکادنت  از جیوه مایع (عنصری) و آلیاژ پودری متشکل از نقره، قلع و مس تهیه شده است. آمالگام رایکا از مقاومت بالایی برخوردار است. همچنین مزایایی چون ادغام کارآمد با میکسرهای کم‌انرژی و بالا و مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و انعطاف‌پذیری بالا را داراست. این آمالگام فاقد فاز گاما ۲ است و در فرمولاسیونش روی وجود ندارد. و دارای درصد جیوه بسیار پایین است. به جهت سهولت تزریق به صورت کپسولی و در بسته های ۵۰ عددی عرضه شده است. 

 

آمالگام_رایکا
آمالگام_رایکا

-آمالگام رایکا ، آمالگامی مقاوم در برابر خوردگی

از جمله نقاط قوت این آمالگام ایرانی با کیفیت، دوام طولانی،استحکام زیاد و پولیش پذیری عالی آن در هنگام کار و همچنین کاهش احتمال شکست، تضمین کیفیت آب بندی و رضایت دندانپزشکان می باشد.

-آمالگام رایکا یک آمالگام ایرانی با کیفیت تولید بالا

آمالگام رایکادنت با استفاده از دقیق ترین و به روز ترین شیوه های کنترلی، و با استفاده از باکیفیت ترین پودرهای آلیاژی وفرمولاسیون فاقد زینک و بدون ایجاد فاز گاما-۲ در ساختارش تولید و عرضه میشوند.

-آمالگام رایکادنت با استحکام بسیار بالا

در آمالگام رایکا از بروزترین فرمولاسیون (شامل مس بالا به همراه ۴۵ درصد نقره و ساختاری با پودرهای کروی و بی شکل به صورت همزمان) استفاده شده است. این فرمولاسیون در آمالگام رایکا ویژگی های مناسبی را ایجاد کرده است. از جمله این ویژگی ها قابلیت پکینگ حداکثری، میکرولیکیج بسیار کم و پولیش پذیری عالی است. در مجموع این ویژگی ها باعث استحکام فشاری اولیه بالای آمالگام های رایکا (۲۲۵mpa در یک ساعت) شده است.

 

 استحکام فشاری بالا (High Compressive Strength) در آمالگام رایکا

به دلیل ویژگی استحکام فشاری بالای این آمالگام احتمال شکسته شدن ترمیم به حداقل می رسد و درنهایت یک ترمیم سخت و بادوام را ایجاد می کند.

رایکا آمالگامی با تغییر ابعاد مثبت (Positive Dimensional Change)

کیفیت سیل بندی با تغییرات ابعادی مثبت، در دیواره های دندان ترمیم شده را افزایش می یابد، در حالی که تغییرات ابعادی منفی به مرور زمان باعث ایجاد حساسیت و مشکلات در دندان ترمیم شده شود.

استفاده راحت آمالگام رایکادنت

نکته قابل توجه دیگر طراحی و ساخت کپسول های آمالگام رایکادنت است. اختلاط و ملغمه سازی در این کپسول ها به ساده ترین و بهترین نحو صورت میگیرد. همچنین این کپسول ها دارای خواص فیزیکی بسیار خوب و دارای ثبات ابعادی است. به دلیل بارگذاری اولیه دارای قدرت بسیارعالی جهت فشرده سازی است که منجر به مقاومت بسیار خوبی در مقابل ساییش و خوردگی می شود. احتمال شکستن در آمالگام رایکا بسیار پایین میباشد و دارای طول عمر بلند مدت است. همچنین این آمالگام به راحتی و با سرعت بالا پولیش داده می شود.

آمالگام رایکا
آمالگام رایکا

Setting Time مناسب در آمالگام های رایکا

به دلیل ستینگ تایم مناسب این آمالگام ، ترمیم های بزرگ بدون مشکل متراکم، حک و سریع روی دندان خشک می شوند. از این رو در ترمیم دندان کودکان و افراد سالمند نیز کاربرد دارد.

آمالگام رایکا ، آمالگام مورد تایید وزارت بهداشت

آمالگام های شرکت فناور طب رایکا تائیدیه وزرات بهداشت را اخذ کرده  و از سازمان غذا و دارو مجوز دارد. همچنین آمالگام های رایکا استانداردهای ISO 13485:2016 ،INSO 21005:2016 ،ISO 24234:2015 داراست.

 

آمالگام های رایکادنت به صورت یک واحدی و دو واحدی و سه واحدی و پنج واحدی در بسته های ۵۰ عددی در سایت نتی دنتال و با تخفیف ۵% برای شما دندانپزشکان عزیز عرضه شده است. برای خرید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

خرید آمالگام رایکادنت 

انواع آمالگامهای موجود در بازار ایران